Информация к новости
  • Переглядiв: 6
  • Автор: julia
  • Дата: 9-12-2024, 20:21
9-12-2024, 20:21

Впровадження глобальної ініціативи Think Equal

Категорiя: Новини

У грудні 2024 року ми почали впроваджувати проєкт «Думай на рівних» у Лебединському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) «Казка» Лебединської міської ради Сумської області. До реалізації програми залучено дітей середнього та старшого дошкільного віку. Проєкт став важливим кроком розвитку соціально-емоційного інтелекту у дітей дошкільного віку.
«Думай на рівних» - освітній проєкт, спрямований на формування толерантного суспільства. Його мета – сприяти розвитку соціально-емоційного інтелекту дітей, формуванню позитивних цінностей та навичок ефективної взаємодії в колективі.
Серед основних завдань проєкту виділяємо такі:
- Ознайомлення дітей з поняттями рівності, толерантності, взаємоповаги;
- Навчання дітей розуміти й називати власні емоції та емоції оточуючих;
- Розвиток навичок спілкування, урегулювання суперечок та конфліктів мирним шляхом.
Застосовуємо різноманітні форми роботи з дітьми дошкільного віку. Звичайно, ігрові заняття та бесіди після прочитання яскравих книжечок залишаються основним способом розвитку соціально-емоційного інтелекту. Дітям середнього дошкільного віку особливо сподобалися ситуаційні ігри, вправи на розвиток емпатії та навичок спілкування. Актуальними та особливо корисними для маленьких жителів нашого регіону виявилися вправи для заспокоєння та розслаблення. А скільки захоплення та радості в дитячих оченятах під час творчих майстерень з виготовлення плакатів чи створення малюнків чи аплікацій!
Часто пропоную дітям стати співавторами історій: дорослий починав розповідь, а малята продовжували, додаючи свої ідеї; малята обирали героїв та події в історії, пояснювали поведінку персонажів у тому чи іншому випадку. Це допомагало розвивати творчість, фантазію, вміння аналізувати, робити висновки. Крім того, під час сторітелінгу дітки вчилися розпізнавати й називати емоції та співпереживати. Історії про дружбу вчили малят повазі, доброті, вмінню ділитися, поважати інших, демонстрували, як важливо працювати разом.
Так, під час занять «Веселка у вікнах» дошкільнята не просто слухали інформацію про необхідність профілактичних заходів проти вірусів, а й експериментальним шляхом дослідили, як зникають віруси при контакті з милом. Також навчилися ретельно мити руки, закріпили навички безпечного чхання та кашлю, а ще – усвідомили взаємозв’язок між людьми, дізналися про те, що нервувати чи боятися вірусу нормально. Крім того, небайдужі малята намалювали хворим яскраву веселку, щоб покращити настрій. До вподоби діткам були й вправи для релаксації з трубочками.
Під час занять з тем «Досліджуємо доброту» дошкільнята зрозуміли, що кожен прагне щастя та добра, дослідили та вміють пояснювати потребу в доброті, створили власне уявлення про добро, вчилися створювати доброзичливу атмосферу в групі.
Заняття «Неймовірна Дейзі» допомогло діткам навчитися ставити мету, наполегливо та впевнено досягати її, не заважаючи не перешкоди, розрізняти й називати свої відчуття в разі невдачі або після здійснення задуманого. Особливо сподобалося діткам імітувати рухи щасливої Дейзі!
Незвичним для малят виявилось і знайомство з «Вимірювачем настрою» та «Кольоровим віршем», особливо поділ емоцій та почуттів на кольорові зони відповідно до їх енергії та сили: : червоний (гнів, страх), синій (сум, самотність), зелений (спокій, розслабленість), жовтий (щастя, радість). Актуальним було знайомство з цим інструментом під час ранкового кола.
Після прочитання книги «Казка про маленького Бурячка» діти зробили висновок про те, що хоча ми всі різні, але можемо займатися особистими справами й бути добрими один до одного.
Після знайомства з сонечком Ларою малята навчилися демонструвати повагу до розмаїття, виражати впевненість у собі, самоповагу. Діти зрозуміли, що люди, як і сонечки, також унікальні – є спільні та відмінні риси, які нас роблять особливими.
Презентація "Думай на рівних"

Шановний читач - ми рекомендємо Вам зареєструватись або увiйти на сайт пiд своїм логiном.