Як узабезпечити себе від зараження коронавірусом

Як узабезпечити себе від зараження коронавірусом

Як узабезпечити себе від зараження коронавірусом

Як узабезпечити себе від зараження коронавірусом

Як узабезпечити себе від зараження коронавірусом

Як узабезпечити себе від зараження коронавірусом

Як узабезпечити себе від зараження коронавірусом

Як узабезпечити себе від зараження коронавірусом

Як узабезпечити себе від зараження коронавірусом

Як узабезпечити себе від зараження коронавірусом

Читати повністю

Примірне перспективне двотижневе меню для харчування на зимовий період 2019-2020 рр. для вихованців ДНЗ (ясла-садок) "Казка"

Примірне перспективне двотижневе меню для харчування на зимовий період 2019-2020 рр. для вихованців ДНЗ (ясла-садок) "Казка"

[center]Примірне перспективне двотижневе меню для харчування на зимовий період 2019-2020 рр. для вихованців ДНЗ (ясла-садок) "Казка"

Читати повністю

Якщо Ваша дитина скаржиться на біль у горлі...

Якщо Ваша дитина скаржиться на біль у горлі...


Якщо Ваша дитина скаржиться на біль у горлі…

Практично для кожної мами скарга дитини на біль у горлі – це діагноз і пряме показання до відвідування лікаря. Звісно, залишати поза увагою подібний симптом не варто, особливо в холодну пору року, коли дуже просто підхопити ГРЗ або ангіну.

Больові відчуття в горлі – це всього лише симптом, який може відповідати за численні захворювання респіраторної системи. Тому слід детальніше розібратися, що таке біль у горлі, які причини його розвитку і коли дійсно відвідування лікаря уникнути не можна.

Причини появи такого симптому
Біль у горлі є поширеним симптомом, який може змінюватись за ступенем тяжкості. Іноді це легке поколювання або свербіж, в інших випадках дитина відчуває виражений біль, їй важко ковтати і розмовляти. Розглянемо найпоширеніші захворювання верхніх дихальних шляхів, де біль у горлі – основний симптом.

Тонзиліт (запалення піднебінних мигдалин)
Спочатку варто згадати про парадокс, який полягає в тому, що мигдалини, хоча і належать до лімфатичної системі організму і захищають його від інфекцій, самі часто піддаються запальним реакціям. Найпоширенішою причиною тонзиліту є проникнення в організм вірусів або бактерій. Тонзиліт часто виникає через розмноження бактерій, які природним чином з'являються в горлі. Проте у деяких ситуаціях бактеріальна флора може надмірно рости, наприклад, при зниженні імунітету. Іншою причиною тонзиліту є часте вживання дуже холодних продуктів – напої, морозиво і т. п. Вірусний тонзиліт частіше за все зустрічається у дітей, особливо у маленьких (до 5 років), і, зазвичай, пов'язаний з ГРВІ або ГРЗ. У дітей старшого віку і у дорослих майже завжди за тонзиліт відповідальні бактерії на кшталт стрептококів.

Однією з перших ознак тонзиліту є сильний біль у горлі, який може поширюватися на вуха. Це найпомітніше при ковтанні і спробах говорити. Крім того, захворювання часто супроводжується загальною слабкістю, головним болем, підвищенням температури тіла. Також варто відзначити, що у маленьких дітей найпоширенішими симптомами є слиновиділення і відмова від їжі через важке або болісне ковтання . Тонзиліт неодмінно варто лікувати під контролем лікаря, в іншому випадку можливий перехід захворювання у хронічну форму, в разі загостренні якого розвивається вже ангіна.

Ангіна (інфекційне запалення мигдалин)
Ангіна – це гостре запалення піднебінних мигдаликів і слизової оболонки глотки, часто розглядається як загострення хронічного тонзиліту. Ангіна – це інфекційне захворювання, симптоми якого досить характерні, а лікування антибіотиками зазвичай є необхідністю і єдиним способом впоратися з хворобою. Провокаторами захворювання виступають два типу інфекції – вірусна і бактеріальна, при цьому останній тип діагностується в 85% випадків. Розвиток бактеріальної ангіни є результатом стрептококової інфекції групи Streptococcus pyogenes.

Бактеріальний тонзиліт зазвичай вражає дітей у віці від 5 до 15 років, і найбільший ризик захворювання виникає восени, взимку та ранньою весною. Розпізнати ангіну бактеріального типу не складно, для неї характерні такі ознаки:

сильний біль у горлі, температура, яка може досягати 39 градусів, нудота, блювота;
запалена і червона слизова оболонка горла, мигдалини пухкі з гнійним нальотом;
підщелепні і шийні лімфатичні вузли збільшені і болючі.
Діагностика бактеріальної ангіни значно легша, ніж вірусної. Одним з характерних симптомів бактеріальної є раптовий сильний біль у горлі, який іноді називають "задушливим". Крім того, дитина скаржиться на біль при ковтанні і відчуття в горлі чужорідного предмету.

Якщо причиною ангіни є бактеріальна флора, антибіотикотерапія є найефективнішим методом лікування.

Фарингіт (запалення слизової оболонки глотки)
Фарингіт – захворювання, що характеризується гострим запаленням слизової оболонки глотки і лімфатичної тканини горла. Найпоширенішою причиною фарингіту у дітей є віруси, які зустрічаються в 80% випадків. Період найвищої захворюваності гострим фарингітом – це час з пізньої осені до ранньої весни, коли імунітет дитини ослаблений.

Вірусний фарингіт у дитини – це тип інфекції, яка зустрічається найчастіше і викликана такими вірусами, як:
ентеровіруси;
риновіруси;
аденовіруси;
Під час фарингіту зазвичай діти скаржаться на гострий біль в горлі, а при огляді можна виявити почервоніння слизової. Вірусний фарингіт протікає досить м'яко і часто проходить самостійно протягом 5-7 днів. У цьому випадку спеціальне лікування не потрібно, лікар може рекомендувати використання місцевих засобів, наприклад, аерозолів для горла або полоскання з метою зняття хворобливих симптомів.
Важливо! У маленьких дітей і немовлят гострий фарингіт може давати більш важкі симптоми, часом з діареєю. У маленьких пацієнтів без своєчасного лікування фарингіт часто призводить до середнього отиту.
Фарингіт зазвичай є легким захворюванням, але зрідка може призводити до серйозних ускладнень. У деяких випадках нелікований фарингіт, якщо він є бактеріальним, може призводити до гнійного запалення прилеглих лімфатичних вузлів.

Як проходить діагностика болю в горлі
Найважливішим є точне визначення обставин, за яких виник біль у горлі, і того, чи супроводжується він іншими симптомами, які можуть вказувати на причину. Поставити точний діагноз і визначити причину такого симптому допоможе лікар. Якщо є підозри на наявність бактеріальної інфекції, лікар призначить аналіз – мазок на флору з горла. Цей метод діагностики вкрай важливий для постановки точного діагнозу, а призначення антибіотиків без результатів даного дослідження неприпустиме.

Що робити, якщо з'явився такий симптом?
Що робити, якщо дитина скаржиться на біль у горлі? Доктор Комаровський пропонує слідувати дуже простому і зручному методу – "правилу першої чашки". Якщо дитина випила чашку теплого напою або чаю, а біль у горлі не минув або посилився – жодних аптек і спроб домашнього лікування, терміново до лікаря!

Читати повністю

ЧОМУ ДІТЯМ ВАЖЛИВО ОДЕРЖАТИ ЩЕПЛЕННЯ ЗА КАЛЕНДАРЕМ

ЧОМУ ДІТЯМ ВАЖЛИВО ОДЕРЖАТИ ЩЕПЛЕННЯ ЗА КАЛЕНДАРЕМ


Згідно з законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”). Колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватись з медичних причин.

Читати повністю

Профілактика кору

Профілактика кору

Читати повністю