Правила роботи ДНЗ (ясла-садок) "Казка" у період адаптивного карантину

Правила роботи ДНЗ (ясла-садок) "Казка" у період адаптивного карантину

Правила роботи ДНЗ (ясла-садок) "Казка" у період адаптивного карантину
Правила роботи ДНЗ (ясла-садок) "Казка" у період адаптивного карантину

Шановні батьки!
[b]На період адаптивного карантину в ДНЗ (ясла-садок) «Казка» будуть діяти обов'язкові правила роботи закладу.
Організація протиепідемічних заходів у нашому дошкільному навчальному закладі здійснюється відповідно до Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 р. № 25.

Наш головний пріоритет - здоров'я та безпека дітей і працівників закладу.
[i][/i]
[/center]

Правила роботи
ДНЗ (ясла-садок) «Казка»
в період адаптивного карантину
[center]

1. Режим роботи закладу під час адаптивного карантину з 7.30 до 18.00.
2. Ранковий прийом дітей ДНЗ (ясла-садок) «Казка» проводиться біля входу на територію закладу й триває з 7.30 до 8.30.
3. Дітей до дошкільного закладу приводять та забирають виключно батьки або законні представники.
4. Батьки, або особи, що їх замінюють, повинні бути в захисних масках так, щоб були прикриті ніс та рот.
5. Перед виходом з дому батьки міряють собі та дітям температуру.
6. Біля входу на територію дошкільного закладу старша медична сестра здійснює початковий температурний скринінг дитини із занесенням показників у відповідний журнал. Поточний скринінг дітей проводиться кожні 4 години.
7. У разі виявлення підвищеної температури тіла понад 37°С у дитини або ознаки респіраторних захворювань:
- При проведенні початкового температурного скринінгу – не допускаються до відвідування ДНЗ «Казка»;
- При поточному скригінгу – ізолюються з відповідним інформуванням батьків та їх подальшим зверненням до сімейного лікаря.
8. Після температурного скринінгу батьки передають дитину вихователю на території закладу та надають медичну довідку від сімейного лікаря.
9. ВХІД ДО БУДІВЛІ ЗАКЛАДУ БАТЬКАМ ТА СТОРОННІМ ОСОБАМ СУВОРО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!
10. Всі питання обговорюються в телефонному режимі або через спілкування в соціальних мережах.
11. Іграшки приносити з дому ЗАБОРОНЕНО.
12. Змінні речі дитини мають бути складені в рюкзак, ввечері його забирають додому, оскільки шафки та роздягальня додатково дезінфікуються.
13. Обов'язковим для дитини в літній період є індивідуальний головний убір.
14. На вході до закладу організовано місце для обробки рук спиртовмісним антисептиком. Самостійний доступ дітей до спиртовмісних антисептичних засобів обмежений.
15. Вхід до закладу дітям та працівникам – виключно в змінному взутті.
16. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, миття рук, навчання правилам етикету під час чхання та кашлю тощо ) проводяться в ігровій формі та за особистим прикладом працівників закладу.
17. На період карантину в ДНЗ (ясла-садок) «Казка»:
- Розроблено адаптивний графік прогулянок та занять;
- Проводяться додаткові ігри та вправи, що доносять дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;
- Надається пріоритет активній руховій діяльності на території закладу;
- Обмежуються заняття та ігри, що передбачають тісний фізичний контакт між дітьми та працівниками закладу;
- Обмежуються заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентарю.
18. Харчування дітей організовано таким чином, щоб мінімізувати кількість дітей, що перебувають за столом одночасно.
19. Працівники закладу забезпечені п'ятиденним запасом засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів та організовано контроль за їх використанням.
20. Помічниками вихователя постійно проводиться вологе прибирання з використанням миючих та дезінфікуючих засобів за графіком прибирання та дезінфекції поверхонь, не рідше ніж кожні 2 години та після закінчення занять.
21. Обробка іграшок відбувається двічі на день відповідно до графіка.
22. Провітрювання приміщень (наскрізне, кутове) здійснюється за графіком не менше 15 хвилин кожні 1,5 – 2 години за умови відсутності дітей у приміщенні.
23. Перед початком роботи проводиться температурний скринінг усім працівникам закладу з подальшим записом показників у відповідний журнал.
24. Всі працівники закладу несуть персональну відповідальність за достовірність даних про стан свого здоров'я.


Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів
у ДНЗ (ясла-садок) «Казка»
на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)
[center][/center]

Організація протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти здійснюється відповідно до вимог наказу Міністерства охорони здоров'я України від 24 березня 2016 року № 234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», наказу Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України від 17 квітня 2006 року № 298/227 «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» та з урахуванням цих тимчасових рекомендацій, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19).
Засновники/суб'єкти господарювання повинні здійснювати оцінку ризиків щодо спроможності закладу забезпечити належне виконання цих рекомендацій, у тому числі щодо наявності підготовленого персоналу, матеріально-технічного забезпечення та враховувати їх при прийнятті рішень щодо відновлення роботи в Умовах карантину.
1. Перед початком зміни проводиться температурний скринінг усім працівникам закладу дошкільної освіти.
Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань не допускаються до виконання обов'язків.
При вимірюванні температури тіла контактним методом, необхідно забезпечити обов'язкову дезінфекцію виробу, яким здійснюється термометрія після кожного його використання, згідно з інструкцією виробника дезінфекційного засобу.

2. Температурний скринінг дітей проводять при вході (початковий) у заклад та кожні 4 години (поточний) з занесенням показників у відповідний журнал довільної форми.
Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків. При ізоляції важливо не допустити тривожних відчуттів у дитини та враховувати її психологічний стан.
3. Ранкове приймання дитини до закладу дошкільної освіти та передачу після закінчення дня проводить вихователь групи на території закладу за межами його будівлі (за несприятливих погодних умов - на вході до приміщення). Батьки або особи, які їх замінюють, повинні одягати респіратор або захисну маску, так, щоб були покриті ніс та рот.
4. На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів.
Використання антисептиків повинно відбуватись виключно під контролем працівників закладу. Самостійний доступ дітей до спиртових антисептиків повинен бути обмеженим.
5. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, навчання обробці рук антисептиком, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо) проводяться в ігровій формі та за особистим прикладом працівників закладу.
6. На період карантину забороняється:
використання багаторазових (тканинних) рушників;
використання м'яких (м'яконабивних) іграшок;
використання килимів з довгим ворсом;
перебування у вуличному взутті (без змінного) всередині приміщень;
проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш, ніж однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів);
проведення батьківських зборів (окрім тих, що проводяться дистанційно).
7. На період карантину рекомендується:
розробити адаптивний графік прогулянок та занять з метою недопущення об'єднання/змішування груп;
обмежити кількість дітей в групах, виходячи з можливості забезпечення належних протиепідемічних умов та контролю над їх дотриманням;
проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;
надавати пріоритет активностям, що проводяться на відкритому повітрі;
переформатувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимально можливе фізичне дистанціювання;
обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;
обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентаря;
забезпечити процес організації харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, які харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.
8. Суб'єкт господарської діяльності/ засновник повинен забезпечити:
працівників п'ятиденним запасом засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів і організувати контроль за їх використанням;
навчання працівників правилам використання засобів індивідуального захисту, їх утилізації та контроль над дотриманням цих правил;
наявність рідкого мила та паперових рушників в санвузлах;
інформування щодо встановлених обмежень та умов обслуговування при вході до закладу, при проведенні телефонних записів та на офіційних сторінках в мережі Інтернет та соціальних мережах;
дезінфекцію поверхонь не рідше, ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять;
вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів;
провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня;
централізований збір використаних засобів індивідуального захисту (ЗІЗ), паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;
недоступність контейнерів (урн) для використаних ЗІЗ, запасів дезінфікуючих засобів та засобів для прибирання для дітей;
тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику, визначених відповідно до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (СОVID-19)», затверджених наказом МОЗ України від 28.03.2020 № 722.
9. Працівники повинні:
регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 2 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;
утримуватись від контактів з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань - кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;
самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.