Информация к новости
  • Переглядiв: 453
  • Автор: julia
  • Дата: 1-03-2019, 20:12
1-03-2019, 20:12

Профілактика кору

Категорiя: Сторінка медичної сестрі

Профілактика кору

Профілактика кору

Профілактика кору

hbc1В Україні підвищується рівень захворюваності на кір. Так, протягом 2017 року за оперативними даними МОЗ по Україні зареєстровано 4782 випадки захворювання на кір у 24 регіонах України. Це у 46,7 разів більше, ніж за 2016 рік. Ріст захворюваності відбувся в основному за рахунок дітей, питома вага яких серед хворих становила 73%. Найбільший рівень захворюваності кором спостерігався в Івано-Франківській, Одеській і Закарпатській областях. В Одеській області зареєстровано 5 летальних випадків від кору. В Житомирській області реєструються поодинокі випадки захворювань на кір. Так за 2017 рік зареєстровано 6 випадків кору.

Серед хворих на кір більше 70% не отримали щеплень у 2017 році і лише 14,2% були щеплені згідно з графіком.

Спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються кожні 5-6 років. Головна причина спалахів – низьке охоплення щепленнями дитячого населення країни проти кору. Загалом по Україні в 2017 році зареєстровано 102 спалахи у 16 регіонах.

Зазвичай на кір хворіють один раз. Повторні випадки трапляються вкрай рідко. Заразитися може будь-яка людина, що не має імунітету.

Кір – це висококонтагіозне (надзвичайно заразне) гостре вірусне захворювання з повітряно-краплинним шляхом передачі. Джерелом інфекції є хвора на кір людина з моменту появи перших ознак хвороби до п’ятого дня від початку висипань. В основному кором хворіють не щеплені діти, що відвідують дитячі заклади. Підлітки й дорослі, що раніше не хворіли кором, та не отримали вакцину проти нього, також залишаються надзвичайно сприйнятливими до цієї інфекції.

hbc2Симптоми кору: висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання й пронос. Часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку.

Вірус кору послаблює імунітет і знижує здатність організму боротися з іншими хворобами. Від моменту зараження до захворювання минає від 7 до 21 дня. Це прихований період хвороби. У період захворювання починається висока температура, сильний головний біль, нежить, відсутність апетиту й слабкість. Потім – нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, інколи гнійні виділення). Рожеві крапкові висипання з’являються на другий-третій день. На слизовій оболонці ясен, щік та губ – білуваті цятки. Їх можна побачити ще до появи висипу на тілі. На 4-5 день хвороби на шкірі голови, обличчі, за вухами з’являється висип, пізніше розповсюджується на тіло, руки й ноги. Зазвичай виглядає як дрібні рожево-червоні цятки і пухирці, що поступово перетворюються на більші плями. У цей період стан хворого може погіршуватися. Висип зникає у зворотньому з появою порядку. Відтак стан хворого починає покращуватися. При перших симптомах, негайно звертайтеся до лікаря.

hbc3Специфічного лікування від кору не існує. Проте можна запобігти захворюванню, єдиний надійний метод профілактики кору – вакцинація. Згідно з Календарем профілактичних щеплень, дитина повинна отримати 2 дози вакцини: у 12 місяців і 6 років. В Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу від трьох хвороб – кору, епідемічного паротиту та краснухи (КПК). Вакцину закуповує Міністерство охорони здоров’я через міжнародні закупівлі ЮНІСЕФ за бюджетні кошти.

Не втрачайте можливості захистити своїх дітей від кору. Вчасно зроблена вакцинація гарантує безпеку і ефективність!
Шановний читач - ми рекомендємо Вам зареєструватись або увiйти на сайт пiд своїм логiном.